KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16363043
nr 1636 3043
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956, stilleben. Olja på duk, 36x26 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 19:16:17
18/8 17:46:16